Протягом століть вино і сир підкреслюють переваги один одного.
Підібрати відповідне вино під певний сорт сиру - завдання не з легких, так як висока є ймовірність зіпсувати смак обох продуктів. А ось вибір вина для сирної тарілки - ще більш важке завдання. Впорається з ним тільки той, хто бездоганно розбирається у винах і знає всі особливості і відтінки смаку сирів.

Комбінації ідеальних пар ви зможете спробувати на дегустації іспанських сирів та вин від "AMIGOS"!

Дегустацію проводить іспанський сомельє, який навчить Вас правильно поєднувати вина і сири сонячної Іспанії.
«Яка країна славиться
найкращими і різноманітними сирами?»
Багато хто назве Францію або Швейцарію,
і тільки справжні гурмани скажуть: "Іспанія".


В Іспанії налічується кілька сотень сортів сиру, 18 з яких охороняються сертифікатом якості і автентичності походження DOP або DO (Denominacion de Origen). Даний сертифікат є підтвердженням найсуворішого дотримання рецептури сиру і технології виробництва. При сертифікації враховуються дрібні деталі - від способу закваски і часу витримки аж до породи тварин з молока яких виробляється продукт.

Майже в кожному регіоні Іспанії існують свої рецепти сироваріння, які дарують нам величезне розмаїття сортів сиру з коров'ячого, козячого, овечого молока і їх сумішей: твердих, м'яких, молодих, з цвіллю, витриманих у вині, олії або з додаванням трюфелів і ароматних спецій.


Сир Манчего (Manchego), Кастилія – Ла-Манча

Манчего - найбільш відомий сир в Іспанії, який виробляється з цільного молока овець породи манчега, вирощених в горах.
В історичних документах є свідчення того, що цей сир робили в Ла-Манчі ще за часів правління римлян. Також, цей сир згадував персонаж Дон Кіхот в знаменитому романі «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський» Сервантеса.

Сир манчего твердий, сухий, жирний з насиченим смаком. Він відмінно поєднується з червоним вином і хамоном.

Сир Tetilla, Галісія

Сир Tetilla можна з легкістю впізнати по його незвичайної конусоподібної формі. Саме завдяки формі в народі цей сир називають словом «груди» в його розмовному варіанті.
Tetilla виготовляється з коров'ячого молока, має дуже ніжну тягучу консистенцію.

Цей вишуканий сир подають з айвового мармеладом, хлібом і білим вином.

Сир Torta del Casar, Естремадура

Torta del Casar стане знахідкою для гурманів. Сир являє собою продукт зі свіжого овечого молока з рідкої серединою і дуже різким запахом і смаком. За консистенцією його часто порівнюють з фондю.

Перед вживанням Torta del Casar кілька годин тримають при кімнатній температурі, після чого зрізають кришку ножем і подають з маленькими сухими хлібними паличками. Запивають сир брютом або іспанським ігристим вином - кавой.

Сир Cabrales, Астурія

Cabrales - іспанська сир з блакитною пліснявою, виготовлений з суміші молока корів, кіз і овець, що пасуться в горах Picos de Europa (ісп. «Піки Європи») на півночі Іспанії.
Спосіб приготування цього сиру досить незвичайний - його залишають дозрівати в вапнякових печерах на термін до 6 місяців, від чого він майже повністю покривається благородною пліснявою.
Cabrales має дуже м'яку крихку консистенцію, ніжний пікантний смак і різкий аромат, через який він згадується в іспанській приказці: «Пахне гірше, ніж Cabrales».

Гідною партією до Cabrales будуть солодкі вина, такі як Moscatel, інжир і горіхи.

Сир Idiazabal de Pastor, Наварра

Цей відомий іспанський твердий сир варять з непастеризованого молока овець породи latxa.
Сир має суху щільну консистенцію, горіховй гоструватий смак з ароматом копчення.

Молодий сир Idiazabal прийнято вживати з джемом, а більш зрілий подають як самостійну закуску. В якості напою до цього сиру рекомендують сидр, червоне або біле ігристе вино.